קיץ משמעותי

טיפים לקיץ משמעותי / דניאל קלוגהפט

הקיץ קרב ואיתו השעבוד הגדול של "החופש הגדול". למה שעבוד? כי מי, אם לא "אדון חופש", קורא לנו לישון עד מאוחר, לבהות במסך במשך שעות ולסכם את הפעילות הגופנית שלנו בהתהפכות במיטה במה שנקרא "בטן גב"?!

יש לנו נוער נפלא, באמת שכן! אבל לפעמים הם צריכים את ההכוונה שלנו כהורים וכמורים, כדי להשתחרר משעבוד הבטלה ולנתב את האנרגיות שלהם לדברים משמעותיים בקיץ הזה.

להלן מגוון פעילויות איכותיות (ולא יקרות) שיהפכו את החופש הגדול - למשהו באמת גדול:

* פרויקט קש"ת: קיץ של תורה - לימוד תורה חוויתי לילדים בגילאי א' עד ח'.
לימוד יומי קצר, פרסים שבועיים לכל משתתף, צמידים למתמידים ובסוף הקיץ, חידון שלטים אינטראקטיבי חוויתי במיוחד. בנוסף: הגרלת מאות פרסים יקרי ערך!
לפרטים והרשמה: 072-2726295 .

 * צביעת בתי קשישים / נזקקים: אתה לא חייב להיות שיפוצניק מדופלם כדי לסתום כמה חורים בקיר ולעשות קצת צבע. כנ"ל לגבי החצר: קצת ניקוש עשבים והמקום כבר יראה אחרת. ההרגשה נפלאה וההשפעה על מצב הרוח של הקשיש היא עצומה! אפשר לעבור ברחובות העיר ולאתר בתים כאלה או לבקש פרטים ממחלקת הרווחה בעירייה.

* "חולה עליכם": לא צריך להיות ליצן רפואי מקצועי כדי לשמח מאושפזים בבתי חולים. לוקחים גיטרה, חליל, קצת ממתקים והרבה מצב רוח וקופצים לבי"ח הקרוב אליכם. אמנם זה תמיד כיף להגיע למחלקת ילדים, אבל גם שאר המחלקות ישמחו לראות אתכם.

* "והדרת פני זקן": אלפי קשישים ישמחו לפגוש אתכם, לשבת על כוס תה ועוגייה ולשתף אתכם בחכמת חייהם. אפשר להרחיב את הפעילות לכתיבת "קורות חיים" של הקשיש "שלכם" ולתת לו העתק מודפס לקראת סוף הקיץ עם כל הסיפורים שלהם. זו מתנה ששניכם לא תשכחו הרבה זמן!

* קטיף בשדות חקלאיים: אסיפת אלפי טונות של יבול חקלאי שנותר במטעים, בשדות ובפרדסים. יבול שלולא האיסוף, היה מועבר להשמדה. הפירות והירקות שנאספים מועברים למאות עמותות התומכות בנזקקים בכל רחבי הארץ. לפרטים נוספים: לקט ישראל 09-7441757

* "טעמו וראו": החופש הגדול זה זמן נהדר לטעום את הטעם המתוק של לימוד תורה לשם שמים. לקבוע חברותא או קבוצת לימוד למסכת חדשה, מסילת ישרים, כוזרי, משלי, חסידות, קיצש"ע או כל דבר אחר שעד היום לא יצא לך ללמוד - וכמובן, לא לשכוח לעשות "סיום" עם סעודת מצווה בסוף הקיץ

* "ובלכתך בדרך": קחו תרמיל וקחו מקל וצאו לטייל בארץ ישראל! אין ספור מסלולים מחכים לכם מהחרמון ועד אילת. תכירו את הארץ המיוחדת שלנו, תטפסו על הריה ותתרעננו במעיינותיה. תתאהבו בה והיא תחזיר לכם אהבה בצורת נופים, ניחוחות וחוויות ייחודיות של ארץ האבות.

* "המתנדבים בעם": מגוון עמותות וארגונים ישמחו לעזרתכם במגוון תפקידים שישאירו אתכם מלאים סיפוק כרימון. לפרטים נוספים כנסו לאתר:www.ivolunteer.org.il  .


                                    אז קדימה! תסתערו כדי שלא תצטערו!

דניאל קלוגהפט, מנהל שיווק ופיתוח ספרי ודפי לימוד באל עמי.
 

השאר פרטים ונחזור בהקדם